M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

GRĪNLAUBS Gustavs – notārs.

1882.03.02. A i z p u t ē - + pēc 1944

Dzimis tautskolotāja un ērģelnieka ģimenē. Tēvs – Vilis, māte – Henrieta.

Mācījies A i z p u t e s pilsētas skolā (1891 – 97). Dzīvojis pie vecākiem Sakā (1897 – 1900). Grāmatveža palīgs A i z p u t e s nodokļu valdē (1900 – 01). Grāmatvedis, korektors un korespondents (latviešu, krievu, daļēji – vācu un angļu valodā) G.Meijera grāmatu spiestuvē Liepājā un laikraksta Libauische Zeitung kantorī (1901 – 20).

No 1920.01.08. notāra palīgs Liepājā. No 1924 Liepājas apgabaltiesas notārs Saldū. Neilgu laiku bijis partijas Demokrātiskais centrs biedrs. Darbojies Saldus Sadraudzības biedrībā, Saldus mednieku biedrībā, Kurzemes patronāta biedrības Saldus nodaļā.

Padomju okupācijas laikā (1940) atbrīvots no amata. No 1941.01.01. – 29.06., kad Saldū ienāca vācu karaspēks, bijis Saldus valsts notariālā kantora valsts notārs. Iecelts par notāru Saldū (1941.19.12.). Atbrīvots no amata 1944.09.10. sakarā ar tiesu darbības pārtraukšanu.

Divi dēli. Raimunds (dz.1909) bijis notāra palīgs tēva kantorī, pēc 2.pasaules kara trimdā Jaunzēlandē, Harijs (dz.1910) 1943 vai 1944 nošauts pie Saldus dzelzceļa stacijas, bijis Latvijas armijas leitnants. Abi vācu okupācijas laikā darbojušies Saldus palīgcietuma administrācijā.   LN

devider

G - alfabēts