M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

LIPINSKA Lolitacirka māksliniece, izpilddirektore.

Dzimusi 1951.31.o1. A i z p u t ē pedagogu ģimenē. Tēvs Viktors – skolotājs Aizputes vidusskolā, māte Velta – Aizputes pamatskolas skolotāja. A i z p u t ē dzīvoja Jelgavas ielā, un Lolitu jau mazu tēvs karināja visādos rīkos un trenēja.

Beigusi LVMA Mākslas zina. un teorijas fak. (1977). No 1974 piedalījusies gaisa vingrotāju numurā Četras vingrotājas uz riņķa. Vingrotājas uz gaisa stieņiem (1981 – 89). Mākslinieciskās akrobātiskās grupas dalībniece Rīgas cirkā (1983 – 88). Kopš 1989 Rīgas cirka mākslinieciskā vadītāja palīdze, izrāžu vadītāja, izpilddirektore. Kopā 1994 strādā arī ceļojošos vasaras cirkos Baltija un Alle. Kopš 2002 organizē Rīgā festivālu Latvijas jaunais cirks. Pētījumi Latvijas cirka vēsturē. Latvijas TDS biedre (2000).

Cirka direktores gaitas beidz pildīt 2016. decembrī

LE, &

devider

L - alfabēts