M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

SEGLIŅŠ Mareks – jurists, valsts darbinieks.

Dzimis 1970.04.07. A i z p u t ē. Māte – vecmāte, tēvs – strādāja MFR Kurzeme.

Mācījies A i z p u t e s vidusskolā (1977 – 88).(Divpadsmit gadu vecumā, lai arī biju vecākiem vienīgais dēls un man nekā netrūka, sāku strādāt par santehniķa palīgu, tīrīju caurules, kasīju rūsu. ) Studējis LU Juridiskajā fak. (1988 – 93), jurists. (Studiju laikā vasarās strādāju Aizputē par krāvēju. Biju priekšnieku dēls – baltrocītis no juristiem. Ja gribēju būt kolektīvā savējais, vajadzēja gan kandžu iedzert, gan Prīmu uzpīpēt.). 1994 – 95 Liepājas pilsētas prokuratūras izmeklētājs, administratīvais tiesnesis Liepājas tiesā. (Ceļš līdz advokāta krēslam ir pietiekami grūts. Kad strādāju prokuratūrā par izmeklētāju, man alga bija 60 latu, džinsiem naudu krāju divus mēnešus). 1994 novembrī (pēc citiem datiem – 1955) – 98 zvērināta advokāta palīgs advokātu birojā Pomerancis un Kreics, advokāts Liepājā. Savulaik tiesā pārstāvējis par Liepājas teroristu dēvētā V.Smirnova intereses. 1998 7.Saeimā no Tautas partijas, Saeimas juridiskās komisijas loceklis. 1999 – 2002 un no 2007 dec. – 09 Iekšlietu ministrs. 2002 gadā 8.Saeimā no Tautas partijas. 2002 – 07 Juridiskās komisijas priekšsēdētājs un Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja biedrs. 2002 sarūpējis 5 miljonu latu vērto Liepājas jaunās Policijas pārvaldes nama būvdarbu uzsākšanu Bāriņu ielā. Tā ir pirmā policijas pārvaldes jaunbūve Latvijā pēc neatkarības atgūšanas.. Tautas partijas biedrs (1998), priekšsēdētājs (kopš 2008).

Precējies (1997.04.07.).( … mums ir tradīcija – katru gadu kāzu jubilejā es velku kāzu uzvalku, sieva – kāzu kleitu, un mēs braucam uz Aizputes baznīcu, kur laulājāmies.)

Kurzemes Vārds par Segliņu: Saka vienmēr to, ko domā, tāpēc nevarētu būt ne vēstnieks, ne ārlietu ministrs.

Pieredzējis motosportists.

Es neesmu kompāniju cilvēks, neesmu tas jautrais džeks, kas visu vakaru stāsta anekdotes. Es nebāžos visām pudelēm par korķi, bet tad, kad spēlēju komandā, spēlēju tikai vienā.

11.Saeimā neievēlēts. Strādājis par zvērināto advokātu, palīdzējis uzņēmumiem (specializācija – biznesa tiesības), ieņem kādu vietu arī Rīgas Namos. Redzot virkni lietu, kas nestrādā tā kā tad, kad viņš bijis politikā un iekšlietu un tieslietu ministrs, 2014 kandidējis uz 12.Saeimu no Zaļo un zemnieku partijas. Nav ievēlēts.    LE, LBV, Pr Dz, KV

devider

S - alfabēts