M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

BRUMSONS Ģirts multimākslinieks.

Dzimis1981.12.06. A i z p u t ē. Pamatizglītība (1. – 9.) iegūta A i z p u t e s vidusskolā, vidējā - Liepājas raj. Amatniecības vidusskolā A i z p u t ē, kur apgūta galdnieka specialitāte. Liepājas Pedagoģijas akadēmijā studējis Humanitārās fak. Mākslas un darbmācības katedras vizuāli plastiskās mākslas studiju programmā, ieguvis mākslas skolotāja izglītību, Liepājas Universitātē – maģistra grādu.

Multimākslinieks, kuram ir gleznas, grafikas, skulptūras, fotogrāfijas, videofilmas, perfomances, kokgriezumi. Izstādēs piedalās kopš 2003. Tās bijušas Liepājā, A i z p u t ē, Rīgā, Klaipēdā, Kaļiņingradā, Kuldīgā, Ventspilī u.c. Personālizstādes A i z p u t ē (2003), Liepājā (2004, 2005). Īstenojis mākslas projektus ne vien Latvijā (Liepājā, Daugavpilī), bet arī Dānijā, Igaunijā. Veidojis performances (Liepājā, Tartu, Daugavpilī, Rīgā), piedalījies perfromancēs Pedvālē. Iedvesmas darbiem nāk no trīs avotiem – sapņiem, sievietēm, Bībeles. Viņa darbi atrodami Latvijā, Šveicē, Vācijā.

Tā kā no mākslas vien pārtikt nevar, strādājis par skolotāju Kalvenes, Kazdangas, Apriķu pamatskolā, Aizputes vidusskolā, strādā L a ž a s internātpamatskolā un jau krietni ilgi Skolēnu jaunrades centrā A i z p u t ē.

Bijis Liepājas motokluba Vētrasputni biedrs (līdz 2014). Ar motociklu apceļojis daudzas Eiropas zemes (bijis Lietuvā, Polijā, Čehijā, Vācijā, Austrijā, Itālijā, Šveicē, Francijā u.c.). Ceļot ar motociklu – tas ir pats labākais, saka mākslinieks. Piedzīvojumi nāk pie tevis. Aiz katra līkuma var gaidīt pārsteigums. Nevis plānot un jau iepriekš zināt, kas būs.

2013.gadā saņēmis no A i z p u t e s pašvaldības atļauju sakopt un apsaimniekot sava tēvabrāļa dendraloga Alberta Priedola 1986 gadā veidotsākto dārzu Mazajā ielā 3, kas pēc viņa aiziešanas no dzīves bijis nodots A i z p u t e s vidusskolas mazpulkam. Iecerējis to, piesaistot Eiropas naudu, izveidot par Skulptūru dārzu ar māksliniecisku noformējumu un instalāciju. Dārzam dots nosaukums Mākslas parks. Ģ.Brumsons: Dārzs būs kā mana personīgā savvaļas izstāžu zāle. Estētisko atpūtas vietu es veidošu citiem, ar to nepelnīšu. Mākslinieks veido citiem, nevis sev.

2015. gada vasarā iesaistījies TV3 raidījumā Saimnieks meklē sievu.   &, KV, DzP

devider

B - alfabēts