M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

CIRCENE Ingrīda (Ronka) – ārste, valsts un pašvaldību darbiniece.

Dzimusi 1956.06.12. Rīgā Finansu ministrijā strādājošu ierēdņu ģimenē. (ciltskoks zināms no 16.gs., un rados bijis arī hercogs Bīrons).

Beigusi Rīgas angļu ģimnāziju (1975), Rīgas Medicīnas institūtu (RMI, 1981). Studiju laikā strādājusi slimnīcā Linezers un Ātrajā palīdzībā.

No 1981 ginekoloģe A i z p u t ē. Aizputes zonālās slimnīcas galvenā ārste (1993 -2002), Liepājas rajona galvenā ārste (1998 – 2002). Aizputes pilsētas domes deputāte (1994 – 2002). Beigusi Rīgas Komercskolas tālmācības nodaļu (2000, programma Praktiskā uzņēmējdarbība). Aizputes laikā ar savu uzņēmību un enerģisko rīcību daudz paveikusi veselības aprūpes nostiprināšanā un pilnveidošanā: Šveicē aizstāvējusi projektu par slimnīcas uzlabošanas nepieciešamību un radusi Šveices, ASV un Liepājas Rotari kluba atbalstu. Panākusi, ka 1999 Aizputes slimnīca kļuva par vienu no sešām sertificētām slimnīcām Latvijā, un tas šādai mazpilsētai nozīmē ļoti daudz. (Atzīta par modernāko slimnīcu ārpus Rīgas). Rasti kontakti un saņemta palīdzība arī no citām valstīm.

2002 ievēlēta par LR 8.Saeimas deputāti. Deputāte arī 9. un 10. Saeimā. Kopš 2003. aprīļa LR veselības ministre. Tāda ir arī 10. un 11. sasaukuma laikā (partija Vienotība). Joprojām arī ginekoloģe – dzemdību speciāliste Kurzemes EGV un Kuldīgas slimnīcā. Darba pieredzē bijusi daudzās Eiropas valstīs un arī ārpus tām (Ēģiptē, Šrilankā). Demisionējusi 2014.07.07. politiskā spiediena un veselības dēļ.

Augusi kopā ar māsu (pediatre) un brāli (uzņēmējs). Izaudzinājusi meitu (beigusi Banku augstskolu). Saista māksla, patīk ceļot, brīvos brīžus veltīt arī grāmatām. Regulāri nodarbojas ar skriešanu. (2014 pārcietusi muguras operāciju.). Pēc atveseļošanās strādā ar medicīnu saistītā jomā.

Saņēmusi Itālijas valsts apbalvojumu un ordeni (virsnieka pakāpi) par ilgstošu Itālijas un Latvijas starpvalstu sadarbības veicināšanu. Strādājot Saeimā, ilgstoši bijusi Deputātu grupas sadarbībai ar Itālijas parlamentu vadītāja, aktīvi rosinot un veicinot abu valstu starpparlamentu sadarbību dažādos jautājumos.   LE, VE, &

devider

C - alfabēts