M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

DRULLE Valda (Altena) – galerijas vadītāja, uzņēmēja.

Dzimusi 1956.19.02. A i z p u t ē (tā toreiz tikai dzimšanas, ne dzīves vieta). Vecāki dzīvoja Liepājā, kur arī pagājusi bērnība. Mācījusies Liepājas 6.vidusskolā. Studējusi LVU Filoloģijas fak. Latviešu val. un literatūras nodaļā, bet augstskolu nav beigusi, studijas pārtraukusi (nodibinājusi ģimeni).

Par aizputnieci sevi sauc no 1982, kad ģimene pārcēlusies dzīvot A i z p u t ē. Strādājusi MFR Kurzeme (kadru sagatavošanas inženiere), patērētāju biedrības sistēmā (pārdevēja universālveikalā), arī apdrošināšanas sistēmā.

No 1992 neliela saldumu un bižutērijas veikala īpašniece (Pasta ielā 6), bet tad ģimene iegādājusies īpašumu tai pašā ielā (Nr. 1), un tā pirmajā stāvā viņa iekārtojusi galeriju Mētras māja, nosauktu vecākās meitas Mētras vārdā (ģimenē 3 bērni), kura ir grafiķe. Tajā neliela daļa neuzbāzīgi ierādīta arī veikalam, jo uzskata – provincē galerija var pastāvēt tad, ja ir veikals, kas to uztur, un dzīvesbiedrs – uzņēmējs, kurš gādā par izstādāma materiāla atgādāšanu uz galeriju, kā arī nogādāšanu atpakaļ autoriem. Galerija tika atklāta 2002 ar Mētras Drulles pirmo personālizstādi. Tajā kopš atklāšanas nepārtraukti notiek intensīva darbība (2014 gada sākumā jau bija notikušas 120 dažādas izstādes). Autoru loks visai plašs – no Latvijas māksliniekiem ar vārdu līdz jauniem iesācējiem. Eļļas gleznas, grafikas, pasteļi, akvareļi, stikls, metāls, keramika u.c. Nenovērtējams darbs mazpilsētas garīgā klimata pacelšanā un sabiedrības audzināšanā.

Bet tie vēl nebija griesti. Jauniegūto telpu otrajā stāvā tika atvērta viesu māja, kas pirmos viesus uzņēma 2005.18.11., piedāvājot komfortablas divvietīgas istabiņas ar dušu, banketa zāli, kopēju virtuvi. Iekārtota mākslinieku darbnīca, kur talanti var radoši izpausties dažādās mākslas formās.

Ierakstīta Aizputes pilsētas Goda grāmatā (2003).   &

devider

D - alfabēts