M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

ĒRGLIS Andris – mūziķis, dziedātājs.

Dzimis 1983.16.01. Saldus raj. Jaunlutriņos.

Mācījies K a z d a n g a s pamatskolā. Mūziku sācis apgūt A i z p u t e s Mūzikas skolā, pēc tam pārgājis uz Liepāju – iestājies Liepājas Mūzikas vidusskolas sitamo instrumentu klasē un Liepājas Pedagoģijas Akadēmijā. No 11 gadu vecuma muzicējis deju sarīkojumos kopā ar tēvu.

Viņa muzikalitāti atklājis Raimonds Pauls. Dibinājis grupu Berm (2001), kas 2003 ieguvusi 1.vietu festivālā Liepājas dzintars. Piedalījies zviedru komponista un pianista Roberta Velsa koncertos. Bijis starp konkursa Sony Jazz Stage finālistiem. Kopā ar domubiedriem dibinājis grupu Cacao (2006), pārstāvējis Latviju Eirovīzijā tenoru grupas Bonoparti lv sastāvā (2007). Šai pašā gadā R.Pauls pieteicis A.Ērgli starptautisko dziedātāju konkursam Jaunais vilnis, kurā viņš ieguvis dalīto 2. vietu.

Skolotājs Liepājas Mūzikas vidusskolā, Liepājas Simfoniskā orķestra sitamo instrumentu koncertmeistars. Latvijas mūzikas līgas uzvarētājs (2007) ar dziesmu Ripoja akmens. Pirmais soloalbūms izdots 2008 (Sirdspuksti). No 2o11/12 mācību gada strādā A i z p u t e s Mūzikas skolā par sitaminstrumentu spēles pedagogu.

Tituls Gada liepājnieks – 2007 nominācijā Mūzika.   LBV, &

devider

E - alfabēts