M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

INDRĀNE Ilona (Šmite) – vairākkārtēja sporta laureāte.

Dzimusi 1950.04.01. Rīgā. Vidējā no trim meitām Rīgas Industriālā politehnikuma pasniedzēja un mājsaimnieces ģimenē. Beigusi Rīgas 39. 8-gadīgo skolu (1965) un Natālijas Draudziņas 7.vidusskolu (1968).

Darba gaitas sākusi Rīgas Vagonu rūpnīcā konstruktoru nodaļā (rasējumu komplektētāja 1968 – 79). Pēc ģimenes nodibināšanas (1979) pārcēlusies uz dzīvi A i z p u t ē, ar ko saistītas visas turpmākās dzīves gaitas. Pirmā darbavieta A i z p u t ē – MFR Kurzeme – sporta metodiķe. Pēc dekrēta atvaļinājuma – dažādi citi darbi tajā (remontatslēdzniece un plastmasas kausētāja, normētāja algas daļā). Pēc štatu samazināšanas – inspektore Nodarbinātības valsts dienesta Liepājas filiālē Aizputē (1993), vēlāk – Aizputes sektora vadītāja. Kad sektors reorganizēts, turpinājusi tajā darbu par nodarbinātības aģenti.

Jau kopš skolas gadiem ar panākumiem darbojusies dažādos sporta veidos un turpinājusi to darīt visu dzīvi. Ieguvusi 1.sporta klasi slēpošanā, ir PSRS sporta meistare riteņbraukšanā, Latvijas PSR čempione riteņbraukšanā komandām, vairākkārtēja dažādu sacensību medaļniece. Aktīva novusiste. Ieguvusi nosaukumu Latvijas Meistars novusā. Daudzkārt uzvarējusi Liepājas raj., vēlāk Aizputes novada čempionātos. Pārī ar ventspilnieci (Janīna Kesenfelde) kļuvušas par divkārtējām Latvijas kausa izcīņas uzvarētājām sieviešu pāru dubultspēlēs.

Par ieguldījumu Nodarbinātības valsts aģentūras darbā saņēmusi Nodarbinātības valsts aģentūras direktores atzinību (2013). Nominēta par Liepājas raj. Sporta laureāti (2001), apbalvota par augstvērtīgiem sasniegumiem novusā (2010), Aizputes novada atzinības raksts Sporta laureāts (2012).   &

devider

I - alfabēts