M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

Lapiņa Aiva - vēsturniece, žurnāliste.

Dzimusi 1969.16.03. A i z p u t ē. Bērnība vadīta Dunalkas pagastā, kur ģimene dzīvo. Māte – skolotāja.

Mācījusies Dunalkas pamatskolā (1976 – 84), A i z p u t e s vidusskolā (1984 – 87), LU Vēstures – filozofijas fak. (1987 – 92), specialitāte – vēsturnieks. Pēc mūsdienu traktējuma diploms atbilst maģistra grādam vēsturē (Mag. hist.).  

Pirmā darbavieta Liepājas muzejā (1992 - 94) – zinātniskā līdzstrādniece, speciāliste (tēma – grāmatu izdevniecība Liepājā, izglītība, ekskursiju vadīšana u.tml.). No 1994 - 98 žurnāliste Liepājas pilsētas un rajona laikrakstos (Kurzemes Ekspresis, Rīta Ekspresis – abi vairs neeksistē, Kursas Laiks, Kurzemes Vārds), rakstot par visdažādākajām tēmām. Pēc tam astoņus gadus (2000 – 08) darbs laikrakstā Dienas Bizness. Pirmos četrus gadus žurnāliste, raksta par mazo uzņēmumu darbību, biznesu Latvijas pilsētās un novados, padomi uzņēmumdarbībā u.c., otrus četrus gadus – Dienas Biznesa žurnālu redaktore, gatavojusi dažāda satura tematiskos pielikumus žurnāla formā, no kuriem respektablākais Latvijas uzņēmumu TOP 500.

Strādājot Dienas Biznesā, ieguvusi atzinību – Gada redaktors.

Kopš 2008 marta – galvenā redaktore žurnālam Ilustrētā Pasaules Vēsture.

Viens no vaļaspriekiem, kas vienmēr interesējis, - ceļojumi, gan klātienē, gan neklātienē, cenšoties iepazīt pasauli tās daudzkrāsainībā.   &

devider

L - alfabēts