M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

LIEPA Inguna (Bakāne) – ārste.

Dzimusi 1954.16.09. A i z p u t ē, kur arī vadīti gadi līdz aiziešanai studēt. Māte – vecmāte A i z p u t e s slimnīcā.

A i z p u t ē iegūta pamat un vidējā izglītība. Vidusskolu beigusi 1972. Studējusi RMI (1972 – 78), pēc gadiem maģistrantūra uzņēmējdarbības vadībā ar apakšprogrammu veselības aprūpē (2006 – 08).

Pirmā darbavieta Alojas zonālajā slimnīcā; terapeite, galvenā ārste (1978 – 81), kam sekojušas mācības RMI klīniskajā ordinatūrā (1981 – 85), paralēli strādājot Rīgas pilsētas 1.klīniskajā slimnīcā (1981 – 07). Terapeite. Pēc tam darbs Valmieras > Vidzemes slimnīcā (2007 – 12): Terapijas nodaļas vadītāja, slimnīcas vadītāja/direktore, valdes priekšsēdētāja. No 2013 strādā Cēsīs – Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja.

Brīvo brīžu vaļasprieki: ceļošana (bijusi daudzās Eiropas zemēs), pašai braukt ar auto, prieku sagādā pašas darītais darbs. Kopš 21.gs. sākuma daudz laika velta operas un labu koncertu apmeklēšanai. Arī uz savu 60-gadi sev uzdāvinājusi nedēļu koncertu apmeklēšanai Vīnē.

Ģimenē izauguši dēls un meita, sagaidīti mazbērni. Dzīvē vadās no atziņām: 1)jebkurā sarežģītā situācijā neapjukt, saglabāt skaidru galvu un – līdzīgi Skārletai – sev sacīt: par to es domāšu rīt, 2)labāk nožēlot izdarīto nekā neizdarīto.

Apbalvota ar Veselības ministrijas un Saeimas Goda rakstiem, Gada valmieriete – 2003.   &

devider

L - alfabēts