M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

BULAVS Vilnis – mākslinieks - gleznotājs, grafiķis, karikatūrists.

Dzimis 1973.18.10. Liepājā mūziķa ģimenē. Kā pats saka – dzimis Liepājā, bet lielāko mūža daļu pavadījis Rīgā: tur apmeklējis pamatskolu, beidzis J.Rozentāla Mākslas vidusskolu (1991), Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1998). Mākslas maģistrs. Atgriezies dzimtajā pilsētā, jo Rīgas burzma vienmēr nedaudz kaitinājusi. Strādājis par skolotāju (Liepājas Bērnu mākslas skolā, Liepājas Mākslas vidusskolā). Kopš 2009 dzīvojis A i z p u t ē (dzīvesbiedre aizputniece). Atgriezies ar ģimeni Liepājā.

Izstādēs piedalās no 90-to gadu sākuma. Tās bijušas Liepājā, Rīgā, Limbažos, A i z p u t ē (Mētras mājā 2011, novadpētniecības muzejā 2014, kur skatāmi no 2007 – 14 tapuši darbi – klusās dabas, ainavas, marīnas, portreti, akti), A i z p u t e s pagasta Saieta namā u.c. Ļoti bieži viņa karikatūras redzamas laikrakstā Kursas Laiks. (tajās skatāmi daudzi A i z p u t e s novada iedzīvotāji). Tālu pēc idejas zīmējumam neesot jāmeklē, jo – kā saka žurnāliste Daina France: Bez biksēm, ar lielu galvu, izceltām atsevišķām ķermeņa daļām – tā mākslinieks mēdz attēlot politiķus, kultūras un citu nozaru pārstāvjus. Plikumi, ja tādi ir, neesot jāuztver burtiski. Katra zīmējuma uzdevums ir likt uz nopietnām lietām paskatīties ar ironiju, reizē paturot prātā, ka katrā jokā tikai daļa ir joks. Viss pārējais – patiesība.

Kopš 1996 dalībnieks visos Liepājas mākslinieka Aivara Kleina organizētajos plenēros. Dalībnieks arī Liepājas Sv. Jāzepa katedrāles iesvētīšanas gadadienai veltītajā plenērā (2011).

Piešķirts tituls Gada liepājnieks – 2007 nominācijā Mecenātisms par piedalīšanos Liepājas Reģionālās slimnīcas atbalsta fonda gleznu izstādē, ziedojot līdzekļus Bērnu nodaļas labiekārtošanai.

Jautāts par brīvo brīžu vaļasprieku, atbild: Bērns. Nodarbības ar bērnu (2014).   LBV, &

devider

B - alfabēts