M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

MIEZĪTE Sandija (Ruģevica) – žurnāliste.

Dzimusi 1976.23.05. A i z p u t ē, kur arī vadīta bērnība un skolas gadi.

Pamatskolas 1.– 3. klasi apmeklējusi A i z p u t e s ciema > pagasta skolā, jo māte (Ludmila R.) tur tolaik skolotāja. No 4. kl. mācās A i z p u t e s vidusskolā, ko absolvē 1994. Aktīva, uzņēmīga, darbīga. Skolas laikā dejo sporta dejas, spēlē A i z p u t es Tautas teātrī, organizē dažādus pasākumus. Viens no tiem, ko viņa, 15-gadīga vidusskolniece, noorganizē pilsētas mērogā (1991), - jauno vokālistu konkurss, kas kļuva par A i z p u t e s tradīciju. Skolēnu zinātniskajā biedrībā (SkZB) pētīja A i z p u t e s pagasta vietvārdus (1993/94), ieguva republikā I pakāpes (zelta) diplomu, kas deva tiesības Latvijas universitātes Filoloģijas fak. iekļūt bez iestājpārbaudījumiem. Studēja LU baltu filoloģiju, ieguvusi LU Humanitāro zinātņu maģistra grādu (2005).

Darba gaitas saistās ar galvaspilsētu Rīgu: LTV Panorāma korespondente, LTV raidījuma Rīta bums producente, Hansa Media raidījuma Jaunie faili redaktore. Tad seko galvenās redaktores darbs žurnālos Sieviete, Deko, izdevniecības Santa žurnālā Privātā Dzīve. Ir SIA TV Santa vadītāja, producente, SIA Brīvdienas valdes locekle, vadītāja, producente.

Ģimenē aug 2 meitas, kas (2014) vēl pirmskolas vecumā (Annijai 5 gadi, Elzai 2,5).

Hobijs – dejas. Dzīvē vadās no atziņas: Ir jādara tas, kas patīk, un no sirds, tad arī viss izdosies.

Nozīmīgākais apbalvojums - 2012 gadā kompānija Brīvdienas saņēma Zelta viļņa balvu – Gada producents.   &

devider

M - alfabēts