M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

PUCENS Uģis – keramiķis, starpnozaru mākslas grupas Serde valdes priekšsēdētājs.

Dzimis 1971.25.09. Ventspilī skolotāju ģimenē, tēvs – Agris Pucens. Skolas gaitas sācis Zlēku pamatskolā, pēc tam turpinājis A i z p u t ē. Mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļā (1986 – 91), LMA keramikas nodaļā (1995 – 99), LMA maģistrantūrā un keramikas meistardarbnīcā (1999 – 2001). Mākslas bakalaurs.

Strādājis par pedagogu A i z p u t e s bērnu mākslas skolā (1991 – 95), A i z p u t e s amatniecības skolā (1994 -95), Ziemeļrīgas mākslas un amatniecības skolā (1997 – 98). Darbs Melngalvju nama komponistu galerijas veidošanā (1999), izstāžu iekārtošana Rīgas galerijā (2000 – 04), pēc tam – VSIA projektu koordinators Latvijas koncertdirekcijas tehniskajos projektos un Vāgnera nama rekonstrukcijas projektam (2004 – 06). Viens no starpnozaru mākslas grupas Serde dibinātājiem (2002), arī viens no Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas dibinātājiem (2007). Kopš 2010 LR Kultūras ministrijas Vizuālās mākslas padomes locekļiem.

Dzīvesbiedre Signe Pucena – mākslas maģistre, mākslinieku darbnīcu un rezidenču centra Serde programmas direktore. Daudz ko saistībā ar Serdi veikuši kopā.

Daudzveidīga ir U.Pucena radošā darbība, kas izpaudusies kā Latvijā, tā arī ārpus tās. Vairāku keramikas (Rīgā, Rojā, Talsos, Ventspilī, Liepājā) un Ledus skulptūru festivāla dalībnieks. Izstāžu un pasākumu noformētājs galvaspilsētā, kā arī viens no noformētāju grupas autoriem mūsdienu mākslas muzejam Baku (Azerbaidžanā). Dažādu projektu autors, bieži arī to realizētājs, vadītājs (kopš 2007 butafors filmu un reklāmu projektiem). Darbnīcu un restaurācijas programmu koordinators (Papīra ceplis, keramikas cepļa restaurācija, Točka, vēsturisko būvtehnoloģiju darbnīcu un restaurācijas programmā (visas A i z p u t ē). A i z p u t e s vēsturiskās apbūves piemērošana 21.gs. pilsētvidei, u.c. Kurators podniecības festivālam A i z p u t ē. Vadījis seminārus un radošas darbnīcas, kā arī bijis to dalībnieks (kultūras rezidences, keramikas meistardarbnīcas, alus gatavošanas darbnīca, vēsturiskā būvtehnoloģija). Vairākkārt ieguvis radošas stipendijas, kas devušas iespēju piedalīties mākslas semināros un konferencēs (Zviedrijā, Somijā, ASV, Igaunijā, Krievijā u.c.). Līdzautors publikācijām sērijā Tradīciju burtnīca (Brandava gatavošana Viduskurzemē, 2007; Alus gatavošana, 2009).

Aizputnieki pateicīgi U.Pucenam par vecās, vēsturiskās ēkas Atmodas ielā 9 atjaunošanu, pasargāšanu no bojāejas un jaunas dzīvības ienešanu tajā. Pateicoties Serdes aktivitātēm, A i z p u t e s vārds tālu pārskanējis Latvijas robežai.Saņēmis Aizputes pilsētas apbalvojumu nominācijā Es – savai pilsētai (2008).   &

devider

P - alfabēts