M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

VALGUMS Viktors – arhitekts.

Dzimis 1948.27.05. A i z p u t ē kalpotāju ģimenē. Sieva Eva Valguma – arhitekte, dēls Pauls – datorgrafiķis.

Beidzis RPI Arhitektūras un celtniecības fak. arhitektūras nod. (1972). Diplomdarbs – ZA komplekts Rīgā, Buļļos (vad. M.Ģelzis). Strādājis institūtā Pilsētprojekts (1972 – 89), 5.darbnīcas vadītājs, proj. Kooperatīva Unico valdes priekšsēdētājs (1989 – 90), SIA Zenico direktors (1991 – 96). Kopš 1996 Zenico Projekts direktors. Arhitektu Savienības biedrs (1975).

Līdzautors un autors Zemgales priekšpilsētas galvenajai ēkai (1975), Automātiskajai telefona centrāles ēkai Jūrmalā (1976), Motormuzejam Rīgā (1988), poliklīnikai un slimnīcai A i z p u t ē, slimnīcas rekonstrukcijai Saldū, velotrekam Ventspilī (visi 1988 – 90), Kuldīgas raj. slimnīcai (1991 – 96), Audi centram Rīgā (2001), dzīvojamai ēkai Marienbade Lielupē (2002), izstrādājis projektu viesnīcai ar 300 vietām Rīgā, Zemes bankas filiālēm Valmierā un Daugavpilī, tirdzniecības centram Rīgā, Juglas ielā, interjera projekts Rīgas Komercbankas filiālei un Zviedrijas vēstniecībai Rīgā (1991 – 96), VEF banka telpu rekonstrukcijai, rindu mājām Jūrmalā (1997 – 2000). Jaunu formu meklējumos izmanto datorprogrammas. Piedalījies arhitektu konkursos – Rīgā stacijas laukuma apbūve (1999, 1.prēmija), daudzfunkcionāls darījumu centrs Ķīpsalā (2001, 1.prēmija kopā ar Tectum, sākta celt.   M 4

devider

V - alfabēts