M. BirznieceMēs pārāk maz savos novados ieklausāmies novadnieku ideālismā. Kur viņi tiekušies, kā panākuši, ko viņi sasnieguši, ko varētu mums teikt. Kāpēc šodienas laikabiedriem nekādā veidā necenšas uzrādīt pagastos tur bijušo ideju cilvēku un lielas enerģijas nesēju censoņu devumu savai vietai un cilvēkiem? Kā tas celtu pašapziņu un vietējo dzīvesspēju! („Leišmalīte”, 227./228.lpp.)

Šie man tuvā dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi mani rosināja vākt un apkopot materiālus aizputnieku un novadnieku biogrāfiskajai vārdnīcai.

Mazs bij tēva novadiņ(i)s… Jā, 2009. gadā radītais Aizputes novads ir mazāks par kādreizējo Aizputes rajonu un vēl jo vairāk par Aizputes apriņķi. Tikai nieka 640,2 km2, kuros ietilpst Aizputes pilsēta un pieci pagasti – Aizputes, Cīravas, Lažas., Kalvenes un Kazdangas. Bet – mūsu tautai ir arī sakāmais: Nevis vieta grezno cilvēku, bet cilvēks vietu. Turpat trīs gadus vācot materiālus vārdnīcai, esmu par to atkal un atkal varējusi pārliecināties. Kādi lieliski cilvēki dzīvojuši un dzīvo mūsu novadā! Cik plašs interešu loks! Kāds devums savai tautai un dzimtenei! Te mēs atradīsim visdažādāko profesiju pārstāvjus visdažādākajās jomās, ar visdažādākajām interesēm un paveikto.

Protams, kā jebkura vārdnīca vai enciklopēdija, arī šī nav pilnīga un neaptver visus, par kuriem varētu un vajadzētu stāstīt. Ne jau visi apzināti. Ir bijuši arī tādi, kas nav vēlējušies par sevi ziņas sniegt. Vārdnīcā atrodami 688 šķirkļi (sievietēm aiz vārda minēts pirmslaulības uzvārds). Šķirkļa beigās saīsināti norādīts uz avotu, no kura ziņas ņemtas.

Vissirsnīgākais paldies visiem, kas sekmējuši šī darba tapšanu.

 

devider

A B C D E
F G H I J
K L M N O
P R S T U
V Z il

devider

Pēdējās izmaiņas vārdnīcā:  21.03.2019

Jauni ieraksti: 7

Čakārnis Dāvids, Kazeks Jānis, Liepiņa Ilga, Mētra Imants, Plezere Dzidra, Šveiduks Vitolds, Holštroma Ilze.

Papildinājumi vai labojumi: 70

VĪTOLA Rasma – ārste.

Dzimusi 1939.15.11. Liepājā. Beigusi Liepājas 3.pamatskolu (1954), Liepājas 1.vidusskolu (1958). Turpmāko dzīves gājumu izvēlējusies saistīt ar medicīnu. Mācījusies Liepājas Medicīnas skolā (1958 – 60), kam sekojuši divi darba gadi Liepājas 1.poliklīnikas rentgena kabinetā (1960 – 62). Tad – studijas RMI Ārstniecības fak. (1962 – 69), un pēc augstskolas beigšanas pirmā un vienīgā ārstes darbavieta no 1969.05.05. A i z p u t ē – A i z p u t e s zonālajā slimnīcā. Specialitātē – ginekoloģijā praktiski ievadījis toreizējais A i z p u t e s ginekologs Skrastiņš.

Kad slimnīca 2007.15.03. likvidēta, darba vieta – SIA Kurzemes EGV, darbs – akušiere ginekoloģe ambulatorā darbā un dienesta stacionārā.

Slodze visu darba mūžu bijusi liela. Daudz enerģijas un prieka sagādā darbs A i z p u t e s pievārtē (L a ž a s pag.) dārziņu kooperatīvā esošajā īpašumā. Ziemās dzīvo pilsētas dzīvoklī, bet no aprīļa līdz novembrim – dārza mājiņā. Brīvos brīžus aizpilda arī lasīšana. Sevi uzskata par optimisti, kas piekopj veselīgu dzīvesveidu, cenšas nedarīt otram ļaunu un, ja kādreiz kāds pašai nodarījis pāri, neturēt pret to sirdī rūgtumu.

Ierakstīta A i z p u t e s pilsētas Goda grāmatā, apbalvota ar pulksteni (1997).   &

devider

V - alfabēts